December 6, 2022, 7:39 pm

ВИДЕО : Чkeмбари го „осветлија“ Бигopcки повод 1000 години пocтоење

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Навивачката група на ФК пелситер од Битола, популарните „Чкембари“, се приклучи на чествувањето на 1000 години постоење на Бигорскиот манастир.

„Чекмабри“ практично го „осветлија“ вековниот манастир, направија величествена глетка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This