October 1, 2022, 8:33 am

(Видео) Што се случува: Уште еден авион на НАТО се ypна во Црното море

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На социјалните мрежи е објавено видео снимка на која наводно се гледа падот на британскиот воен авион Ф-35 набрзо по полетувањето од носачот на авиони на британската морнарица.

Пилотот, како што се гледа на снимката се катапултирал пред леталото да падне во Средоземното Море, пренесува Би-Би-Си.

Од Министерството за одбрана истакнале дека е прерано да даваат коментар во врска со снимката и дека во тек е извлекување на леталото од морето.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This