January 30, 2023, 8:37 am

(Видео) Ѓоргиевски со документи: Кој стои позади градежната мaфија која ја ypнисува Кисела Вода?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Орце Ѓорѓиевски, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода на состанокот на Советот на општина Кисела Вода, посочи дека има индиции за кривично дело.

Имено, уште пред донесувањето на деталниот урбанистички план, едно лице било условувано за фирмата која ќе ја изведува зградата, доколку лицето сака да му биде одобрен планот за зграда со шест спрата и поткровје.

Ѓоргиевски директно го праша градоначалникот Темелковски:

„Дали е тоа кривично дело, Темелковски, дали тоа не е организиран криминал и градежа мафија во Кисела Вода“, праша Ѓорѓиевски.

Тој додаде дека има документи кои ги поткрепуваат неговите тврдења.

Коj стои позади градежната мафија која ја урнисува Кисела Вода?

Коj стои позади градежната мафија која ја урнисува Кисела Вода?- Разобличување со докази и документи.Следете на мојата Facebook страница

Posted by Орце Ѓорѓиевски on Sunday, December 13, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This