September 27, 2023, 1:31 pm

(Видео) 12 зaгинaти и 21 повpeден откако автобуc излета од мостот и пaдна во река во југоисточниот дел на Еквадор

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку 12 лица загинаа, а 21 се повредени откако патнички автобус удри во оградата и падна во река во југоисточниот дел на Еквадор во близина на границата со Перу. Најмалку две од жртвите се малолетни деца

Јавниот обвинител соопшти дека возачот изгубил контрола над возилото и паднал 55 метри во бездна под мостот

Десет од жртвите беа прогласени за мртви на лице место од страна на болничарите.

Една жена и млада девојка подоцна беа прогласени за мртви во локалната болница, објави Министерството за здравство.

Најмалку три од фаталните жртви сѐ уште не се идентификувани

Повредените патници беа извадени од бреговите на реката Колорадо во кантонот Макас и итно пренесени во општата болница Макас, изјави обвинителката Лесли Чуки.

Селаните се склони кон жртвите на автобуската несреќа во која загинаа 12 лица, а 21 беше повреден во неделата во Еквадор

Ова е втор смртоносен инцидент со патнички автобус за една недела во Морона Сантијаго, откако 18 лица загинаа, а 25 беа повредени откако автобус се урна и се преврте на пат во кантонот Сукуа.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This