September 26, 2022, 8:17 pm

(Видео) Cинoќa вo Тетово гpcт пapи бea фpлeни кoн пpeтceдaтeлoт нa РКЕ, Бислимоски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Синоќа на телевизија Клан Македонија имаше дебата за зголемување на електричната енергија.

Меѓу гостите беше и претседателот на РКЕ, Марко Бислимоски, членот на Иницијативниот совет за протестите против зголемувањето на цената на електричната енергија, Кренар Османи и професорот Илјаз Илјази, пренесува Albanews24.

Додека претседателот на РКЕ, Бислимоски, одеше кон неговиот автомобил, група граѓани организираа мирна акција, во знак на револт против поскапувањето на струјата. Тие фрлија куп пари на скалите каде се наоѓа телевизијата Клан Македонија.

Целта на акцијата беше да им укажат на РКE и на енергетските компании кога ќе се наситат од изнудата што им се прави на граѓаните во време на пандемија.

Инаку, за време на емисијата, Кренар Османи од Иницијативниот совет за протестите, на Бислимоски му подари бубрези и две литри крв, во знак на револт од граѓаните за поскапувањето на струјата, потенцирајќи дека народот нема пари, тоа им е се што им остана за давање.

Qytetarët e Tetovës mbrëmë i hodhën para kryetarit të KRRE-së, Bislimovskit

Qytetarët e Tetovës mbrëmë i hodhën para kryetarit të KRRE-së, Bislimovskit

Posted by BOLL MË on Thursday, September 24, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This