August 18, 2022, 9:21 am

(Видео) Cпpeмeн зa „Хoливyд“: Гoлoт ycпea дa гo излeчи „тeшko пoвpeдeниoт“ Имoбилe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Италијанската фудбалска репрезентација се пласираше во полуфиналето од ЕУРО 2020 после победата со 2:1 против Белгија во Минхен.

Италија поведе со 2:0 со головите на Николо Барела во 31-та минута и Лоренцо Инсиње во 44-тата, а на крајот конечниоте 2:1 ги постави Ромелу Лукаку, со гол од пенал во втората минута од продолженито во првиот дел.

Сепак, по натпреварот најмногу се зборува за две работи, од кои ниту една не е гол. Една е тешката повреда на Леонардо Спинацола, а другата симуирањето на Чиро Имобиле.

Кај првиот гол на Италија интересна беше реакцијата на Чиро Имобиле, кој се вртеше по теренот по еден дуел со белгиските дефанзивци. Кога виде дека падна гол, тој чудесно се опорави и потрча да прослави со соиграчите.

Италија во полуфиналето во вторник на Вембли ќе игра против Шпанија, која во петокот беше пододбра Шпанја, која во првиот вчерашен меч после пенали ја победи Швајцарија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This