December 3, 2023, 2:30 pm

(Видео) Ce пoдгoтвyвa вceлeнcкa aвaнтypa: Том Круз, НАСА и Елон Маск paбoтaт на нoв филм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Том Круз, Илон Маск и НАСА ќе ги здружат силите за да работат заедно на нов филм, кој треба да го види светлото на денот во 2021 година. Режисер ќе биде Даг Лиман, познат по режијата на „Edge of Tommorow“.

Вселенската станица Аксиом така ќе започне вселенска авантура благодарение на компанијата Спејс Х, а членови на екипажот ќе бидат Круз и Лиман. Интересно е што и двајцата имаат пилотско искуство, но ова патување ќе биде нешто сосема ново за нив, пренесува британски „Мирор“.
НАСА, исто така, потврди на својот официјален профил на Твитер дека ќе го поддржи новиот филм на почетокот на оваа година.

„Потребни ни се популарни медиуми за да инспирираме нова генерација инженери и научници, кои можат да учествуваат во амбициозните планови на НАСА“, напишаа тие.

Буџетот на филмот ќе биде 200 милиони долари, а Лиман веќе работи на сценариото.

Во едно интервју, Мет Дејмон раскажа анегдота за тоа што прави Том Круз кога човекот задолжен за безбедноста ќе му каже дека нешто е опасно и дека тоа не може да се стори на филм.

„Одам кај тој човек и му ја објаснувам целата сцена, сè што сакам да направам. Тој ми вели: Не можете да го направите тоа, премногу е опасно. Тогаш само наоѓам друга личност и и го поставувам истото прашање”, го цитирал Дејмон неговиот колега.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This