(Видео) Ce cлaви голема победа: Пpилепчани го кpeнaa Борче Јовчески на paцe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески.

Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ.

Вечерва стотици прилепчани излегоа на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” каде се слави големата победа.

Насобраните прилепчани го кренаа Јовчески на раце и му честитаа за големата победа.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This