December 1, 2022, 9:49 pm

(Видео) Ce cлaви голема победа: Пpилепчани го кpeнaa Борче Јовчески на paцe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески.

Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ.

Вечерва стотици прилепчани излегоа на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” каде се слави големата победа.

Насобраните прилепчани го кренаа Јовчески на раце и му честитаа за големата победа.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This