(Видео) Ce oбидe дa ykpaдe aвтoмoбил нa ММА бopeц, пa нaбpзo зaжaли

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот ММА борец Џордан Вилијамс лесно се справи со крадецот на автомобили.

Вилијамс објави снимка од бензинска пумпа на која се гледа како крадец се обидува да му го украде автомобилот. Кога крадецот почнал да се враќа наназад, ММА борецот излегол, го извлекол од автомобилот и му задал неколку удари.

“Некој се обиде да ми го украде автомобилот. Ако се прашувате зошто мојот автомобил беше запален, тоа е истата причина што крадецот не можеше да го однесе понатаму. Имам ‘push to start’ систем и мојот автомобил нема да стартува ако клучевите не се оддалечен метар и половина од автомобилот и секогаш ги имам со себе. Не е неопходно да се каже дека научив лекција, и се надевам дека и тој (крадец).

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This