(Видео) Cyдири во Мелбурн: Eckaлираа пpoтестите пpoтив задолжителната вакцинација

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протестот против задолжителната вакцинација на градежните работници се претвори во насилство пред синдикалната канцеларија во Мелбурн, за време на собирот на демонстрантите.

Водачите и другите членови на градежната, шумарската, поморската, рударската и енергетската унија (ЦФМЕУ) беа принудени да се засолнат во зградата, бидејќи демонстрантите фрлаа шишиња и други предмети на влезот во седиштето на синдикатот Викторија, кршејќи ги прозорците.

ЦФМЕУ издаде соопштение во кое се наведува дека „неонацистите и другите десни екстремистички групи силно се инфилтрирале во демонстрантите“.

Неодамнешната владина одлука ги обврзува градежните работници да добијат барем една доза од вакцината „ковид-19“ за да можат да дојдат на работа од петок, 25 септември.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This