(Видео) Heпokоp: Французите излегоа на масовен пикник на улица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем број француски граѓани одлучија да изразат протест против одлуката на францускиот претседател, Емануел Макрон, да биде задолжително покажувањето „ковид пасош“ за влез на терасите на некој ресторан или кафуле.

Во знак на протест, Французите си напарвија масовен пикник на отворено, што предизвика рестораните да бидат празни, а улиците полни со среќни и радосни семејства што вечераат заедно на отворено.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This