February 29, 2024, 10:21 pm

(Видео) Hecpeќa нa тypиcтички бpoд вo близинa нa Анталија – Oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Како што јавуваат медиумите, на туристичкиот бродот “БАБА СЕЛАВИ” имало повеќе од 30 патници, кои за среќа сите се спасени, кои со пливање до блиското острово кое е на 100 метри од несреќата, а други од спасувачките бродчиња.

На местото на ударот се наоѓа локалната стража.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This