November 29, 2022, 4:08 pm

(Видео) Hoв инцидeнт вo Албанија: Зaпaлeни 60 лeжaлки нa плaжa пo пoлнoќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На плажа во албанскиот крајбрежен град Дримаде изгореа 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот бил подметнат. Инцидентот се случил еден час по полноќ.

Според порталот ABC Albania, постои сомневање дека станува збор за конфликт меѓу сопствениците на барови на плажа околу користењето на крајбрежјето во оваа област.

Пред неколку дена имаше конфликт меѓу сопствениците на барови, а во тој конфликт беше употребено огнено оружје, при што четири лица беа убиени, а двајца се тешко повредени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This