February 6, 2023, 5:08 am

(Видео) Kpaдeц caкaл дa oгpaби пeнзиoнep нa бaнкoмaт: Cлeдeл изнeнaдyвaчки oдгoвop

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Храбар 77 годишен пензионер не дозволил да биде ограбен од крадец додека вадел пари од банкомат.

Пензионерот успеал да го спречи крадецот во извршување на делото.

На видеото може да се види како дедото приоѓа до банкопатот, кога пред него се појавува крадецот кој ги бара парите. Но, храбриот дедо не се исплашил туку веднаш застанал во боксерски став и со неколку удари го избркал крадецот.

Локалната полиција соопштила дека целиот настан се случил околу 6 часот наутро.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This