(Видео) Maлкy фaлeшe зa тpaгeдиja: Пиjaн maлoлeтник во Белград co вoзилo влeчeшe пoлицaeц пo улицитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малку фалеше рутинската контрола на сообраќајната полиција на Нов Белград да се претвори во трагедија кога пијано момче додало гас, и го повлекло со себе полицаецот кој го легитимирал.

Имено, полициската патрола во доцните ноќни часови запрела патничко возило на кружен тек, на патот за Ледине.

Со возилото управувал малолетникот Л.Ј. (17), а откако полицајците утврдиле дека момчето е во алкохолизирана состојба му наредиле да го напушти возилото, објавуваат Новости.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Тој наместо да ги послуша додал гас, влечејќи го со себе полицаецот кој се обидел да извлече клучот за да го запре возилото.

За среќа нема жртви, а возачот и совозачот се уапсени после овој сериозен инцидент.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This