August 10, 2022, 8:47 am

(Видео) Mopничaвa глeткa: Нajнoви дeтaли oд aвиoнcкaтa нecpeќa вo Русијa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Авион Л-410 се урна денеска во близина на град во рускиот регион Татарстан, при што загинаа 16 лица, а седум се повредени, соопшти руската агенција за управување со вонредни состојби.

Претходно, руските медиуми јавија дека во авионската несреќа загинале 19 лица, а тројца се повредени, и дека во авионот имало вкупно 23 лица.

Во авионот имало група падобранци, објави Агенцијата за управување со вонредни состојби. Седум лица се извлечени живи. Авионот е Лет Л-410 Турболет, двомоторен транспортен авион за кратки дестинации.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This