(Видео) Mpдната paбота: Маж во Чешка нaпaднaт пред детето од полициjaта – не носел мacка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во чешкиот град Ухерско Храдиште соборила маж на земја пред мало дете поради тоа што, како што јавуваат чешките медиуми, не носел заштитна маска.

Инцидентот се случил во средата. Човекот се шетал со детето кога полицајците го сопреле поради непочитување на мерките и решиле да го приведат.

Во следниот момент тие го турнале мажот на земја и легнале преку него, додека детето неутешно плачело обидувајќи се да го одбрани таткото.

Детето го земала работничка на близок локал обидувајќи се да го смири, а полицајците го малтретирале мажот додека минувачите гледале.

Полицијата потврди дека инцидентот се случил и соопшти дека двајцата полицајци се суспендирани.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This