February 6, 2023, 3:13 am

(Видео) Oкo нe мy тpeпнa: Им ce зakaни co пиштoл пpeд кaмepa, oгpaби нoвинap cpeдe cнимaњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Среде бел ден, ТВ новинар во Еквадор среде снимање бил прекинат од човек со пиштол кој на него и неговиот снимател им ги одземал мобилните телефони.

Мажот под закана со пиштол ги ограбил новинарот Диего Ординола и неговата екипа.

Со камерата тие се обиделе да го следат движењето на крадецот, за полицијата да може полесно да го најде сторителот.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This