February 29, 2024, 11:57 pm

(Видео) Oтсeгa дрoгa се дилa и со дрoн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На фејсбук се појави урнебесно видео, каде еден млад „дилер“ ги претстави новите, современи начини за разнесување и продажба на нелегални психотропни супстанци.

Имено, младиот Тревор Валис во своето видео на хумористичен начин објаснува како би можеле да се снајдат продавачите и корисниците на рекреативни дроги за време на светска пандемија и карантини, како и еден нов, потенцијален начин на исклучување човечки фактор и личен контакт притоа.

Целото видео може да го погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This