October 3, 2023, 6:20 pm

(Видео) Toтaлнo лyдилo вo Франција: Xyлигaни yпaднaa нa тepeнoт и гo пpeкинaa дepбитo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фудбалските хулигани станаа сериозен проблем во Франција оваа сезона. По добро познатите настани во Ница, кога домашните навивачи се степаа со фудбалерите на Марсеј и го прекинаа натпреварот на ривиерата Алијанц, слични слики беа видени вечерва во Ленс.

За среќа, овој пат играчите не беа погодени, но тоа беше директен обид да се конфронтираат со навивачите.

На полувремето на популарниот Дерби Норт, домашните навивачи започнаа пресметка со поддржувачите на гостите, но следуваше навремена реакција на полицијата, која ги спречи и уапси оние што беа во првите редови.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This