(Видео) Xaос на трибините: Прекинат мечот Париз-Лион откако се cтепаa навивачите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Натпреварот од 1/32 финалето на Купот на Франција помеѓу второлигашите Париз и Лион е прекинат.

Сепак, натпреварот беше прекинат поради нередите на навивачите.

Навивачите на Лион на трибините со бакли ги нападнаа домашните навивачи и дојде до конфликт, а судијата Стинат реши да ја прекине играта.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This