Владата ќе ја одржи 128-та седница

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Владата на Република Македонија, денеска, 17.12.2021 година (петок) ќе ја одржи 128-та редовна седница.

За заклучоците и одлуките од седницата, којашто е предвидено да се одржи преку видео конференциска врска со почеток во 12:00 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This