Власта воведе peстрикции за новинарите: Настани ќе можат да следат само вакцинираните и прележаните новинари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Владата на вчерашната седница го дополнила Протоколот за организирање на настани со медиско присуство, со измени кои се однесуваат за следење на настани на отворено и затворено од страна на медиумите и медиумските работници.

Измените се однесуваат на следењето на настани од страна на новинарите и медиумските работници.

Задолжително е поседување на ковид сертификат за примени две дози на вакцини или потврда за прележан ковид не постар од 45 дена од денот на прележувањето – соопшти владиниот портпарол Мухамет Хоџа.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This