Власта соочена со изборен пopaз, врши гpyби пpитиcoци и зaплaшувања врз кандидатот на една политичка партија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Под притисок од пораз, МВР на Спасовски врши притисоци и закани врз кандидатот на една политичка партија, поради што во текот на денешниот ден истиот неколку часа беше лишен од слобода и без причина малтретиран од полициски службеници. Откако службите утврдиле дека нема кривично дело, кандидатот за градоначалник го пуштиле на слобода.

Власта е уплашена и прибегнува кон притисок.

По преземањето на власта ќе има одговорност за сите вакви и слични случаи на злоупотреба на државните позиции. Пардон нема да има за помагачите на криминалната банда на Заев и Спасовски.

Доаѓа време на промени, народот е одлучен. Промени ќе има, тоа го знаат сите.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This