December 6, 2022, 11:49 am

ВМРО-ДПМНЕ нa cpeдбa co АА, ДУИ и Левица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претставници од ВМРО-ДПМНЕ денеска во периодот од 11 до 13 ќе се сретнат со пратеници од политичките партии Алијанса-Алтернатива, ДУИ и Левица, информираат од опозициската партија.

– На средбата ќе се разговара за потребата со широк консензус да се усвои резолуцијата за македонските државни позиции во однос на евроинтеграциите и непринципиелните негаторски позиции на Бугарија, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

На средбите ќе бидат присутни координаторот на групата Никола Мицевски и пратеникот Антонио Милошоски, а соговорници ќе им бидат колегите Халил Снопче, Арбер Адеми и Димитар Апасиев.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This