December 9, 2023, 10:25 pm

ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени афера: Власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре во 12 часот ќе обелодени афера за власта.

-Утре ќе обелодениме афера, власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра. Дали фамилијата на власт е вклучена во оваа зделка?

Утре повеќе за оваа афера на прес конференција во 12 часот, велат од партијата.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This