ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА ВОДИ НАЈВАЖНАТА СОБРАНИСКА КОМИСИЈА: Илија Димовски на чело на Комисијата за избори и именувања

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес на продолжението на конститутивната седница во Собранието на Република Македонија, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски ќе биде назначен за Претседател на една од најважните комисии во Собранието на Република Македонија.

dimovski-1-640x373

Покрај претседателското место кое ќе припадне на ВМРО-ДПМНЕ, оваа партија ќе го има и мнозинството на членови во Комисијата. Комисијата за избори и именувања ќе биде составено од 13 членови од кои, 6 членови на ВМРО-ДПМНЕ, 5 членови од СДСМ и по еден член од ДУИ и Движење БЕСА.

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This