Вода до половина: HeBидено невpeme во Врање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Околу 13.30 часот силно невреме го зафати и Врање. Почна да врне силен дожд и за кратко време улиците се претворија во реки. За помалку од еден час темапературата се спуштила за 12 степени.

Висината на водата на некои места била околу половина метар. На социјалните мрежи кружат снимки од градот, кои покажуваат колку е невозможно да се премине улицата, бидејќи водата достигнува скоро до колена.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This