February 6, 2023, 9:47 am

(Вознемирувачко видео) Се слушаат врecоци за помoш во пожaрот во koвид центарот во Тетово, пациeнтите се еваkуираат од зградата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во Ковид центарот во Тетово кој во моментов гори. Со колички се изнесуваат пациентите, а нема информации дали има и жртви. Зградата е целосно изгорена. Се слушаат пискотници и лелеци.
Пожарот е активен речиси половина час, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.

Во тетовскиот Ковид-центар има 84 хоспитализирани болни.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This