(Вознемирувачко фото)ПСИХОЗАТА ПРЕРАСНУВА ВО МАНИЈАКАЛНОСТ: По труењето кучиња, почнаа и да се обезглавуваат!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Продолжува психозата на убивање на бездомни кучиња во Скопје, откако градското раководство не најде решение за отстранување на кучињата кои претставуваат опасност за жителите на градот

Труењето на кучињата, што впрочем е и кривично дело продолжува, а се почесто се појавуваат и случаи на манијакално однесување меѓу дел од граѓаните, кои убиството на животните со труење не им е доволно, па ги обезглавуваат кучињата и лешовите ги расфрлаат по улиците.

Од полицијата сеуште нема реакција, а не е пронајден ниту сопстеникот на ротфајлерот кој искаса десетина лица во Ново Лисиче, а поради кој започна и оваа општа хајка.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This