(Boзнемирувачко фото) Еден зaгинaт и двајца повpeдeни со сообpaќајката во Аеродром

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Еден загинат и најмалку двајца повредени е црниот биланс од сообраќајната несреќа која вечерва се случи на булеварот „Јане Сандански“ во скопски Аеродром, каде се судрија мотоциклист и автомобил.

Според првичните информации, во стравичната несреќата на лице место загинал младиот мотоциклист, а повредените кои биле во возилото „Ауди“ се итно пренесени во скопските клиники.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This