August 10, 2022, 8:32 am

Во велешката болница 44 хоспитализирани, кислородна поддршка се 29 пациенти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 44, од кои 36 се потврдени позитивни на Ковид-19, пет сомнителни и тројца пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 29 пациенти, информира портпаролот д-р Елеонора Јованова.
Испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.
На инфективно одделение има 42, на интерно двајца пациенти.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This