October 1, 2022, 8:51 am

(Во живо) Инаугурацијата на претседателот на САД Џозеф Бајден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Вашингтон под силни мерки на обезбедување и без присутни граѓани во тек е церемонијата на инаугурација на новиот американски претседател Џозеф Бајден.
Проследете ја во живо:

https://fb.watch/385eS1A4Zy/

Live: Joe Biden and Kamala Harris are sworn in as President and Vice President of the United States

Today, we begin anew. Tune in for #Inauguration2021.

Posted by Joe Biden on Wednesday, January 20, 2021Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This