November 29, 2022, 2:43 pm

(Видео) Во живо: Пaѓа влада, Заев поднeсе оставka и од премиерската, и од функцијата претседател на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Зaев по катастрофалниот пораз си поднесе оставка и од пpeмиерската функција и од функцијата претседател на СДСМ

„Јас ја преземам одговорноста за резултатите од овие избори“, изјави Заев на прес конференцијата.

Заев нагласи дека сѐ уште смета дека не не време за предвремени избори.

-И во вакви околности останувам на ставот дека не треба да има предвремени парламентарни избори, рече Заев, додавајќи дека ќе остане додека не се создаде нова влада. Тој најави дека останува посветен и на партијата во наредниот период.

Прес конференцијата можете да ја следите ТУКА

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This