February 29, 2024, 11:28 pm

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски- Раководни структури на Интегра преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Досегашни раководни структури на политичката партија Интегра преминуваат во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска по тој повод, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со раководството на Интегра

Инфомакс во живо ја пренесува прес конференцијата:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This