February 26, 2024, 6:36 pm

(Во живо) Пpиcтигнyвaњe нa бугарскиот пpeтceдaтeл нa cкoпcкиoт aepoдpoм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Следете го во живо пристигнувањето на бугарскиот претседател на скопскиот аеродром.

Претседателот Стево Пендаровски, на Меѓународниот аеродром Скопје го пречекува претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, по што ќе одржат тет-а-тет средба.

По завршување на средбата, двајцата претседатели со државниот авион на Република Бугарија, ќе отпатуваат за Рим, Италијанска Република каде што заеднички ќе оддадат почит на делото на сесловенските просветители Светите браќа Кирил и Методиј.

Преносот во живо може да го следите ТУКА.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This