February 26, 2024, 5:48 pm

ВО ЖИВО: Утринска литургија во Бигорски манастир за денешниот празник Цветници

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Православните христијани денеска го празнуваат Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим Цветници. Во живо од утринската литургија од Бигорскиот манастир за денешниот голем христијански празник Цветници.

https://www.facebook.com/bigorski.manastir/videos/596206700977427/

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This