March 28, 2023, 12:51 pm

(Во живо)„Cлoбoдa за ycтaвoбpaнитeлитe“ – пpoтecти пред штипскиот 3aтвop

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протести на кои се бара слобода за Уставобранителите од 27.април, попладнево се одржува пред затворот Штип, каде казната затвор ја издржуваат најголемиот број од осудените.

Протестот е организиран од Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ чиј претседател е Александар Пандов.

Протести пред затворот во Штип „Слобода за Уставобранителите, 21.03.2021

Протести пред затворот во Штип „Слобода за Уставобранителите, 21.03.2021

Posted by infomax.mk on Sunday, March 21, 2021

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This