February 7, 2023, 11:19 pm

Во Лондон за неколку часа со Ho ж до cmpт из бодени двајца тинејџepи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Двајца тинејџери синоќа биле убиени при напади со нож во Лондон, соопштува британската полиција. Нападите се случиле еден по друг, а биле одвоени неколку часа, пренесува Скај Њуз.

Како што пренесуваат британските медиуми, тинејџер (15) од Гринич бил избоден околу 17 часот, а по полноќ во Ламбет друг тинејџер (16) доживеал исти таков напад.
Поради убиството на 15-годишното дете, кој ранет сам отишол во болница, уапсен е тинејџер (15).

Никој засега не е уапсен поради убиството на другото дете.

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан, изјави дека е запрепастен поради ваквите убиства.

Лондон кој во минатото се соочувал со бројни насилства помеѓу младите, продолжува со своите напори да ги спречи понатамошните вакви напади.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This