Во Русија е регистриран МИР-19, нов лек против Ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за здравство на Русија регистрираше нов лек против Ковид-19, МИР-19, кој го изработи Медицинско-биолошката агенција, соопштија денеска претставници на институцијата.

– На 22 декември 2021 година, руското Министерство за здравство го регистрираше лекот МИР-19 против инфекција со коронавирус, се вели во соопштението на агенцијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This