October 3, 2023, 7:14 pm

Во Скопје за првпат отворена продавница за ексклузивна долна облека „ESOTIQ“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

во Скопје свечено се отвори првиот бутик за ексклузивна долна облека ESOTIQ. Ова е бренд за енергични жени со огромен сек-сапил, а нивната мисија е да го обликувате женското тело со извонредна долна облека, така што кога и да ја носите, да се чувствувате привлечно, убаво и атрактивно, а истовремено и удобно.

ESOTIQ нуди сензуална долна облека и класични модели за вашата секојдневна удобност. Под брендот ESOTIQ ќе најдете градници со чипка, боди на кое не можете да оддолеете, сатенски и памучни пижами, наметки, како и удобни памучни маици, костуми за капење и потребни аксесоари. Во ESOTIQ ќе ја пронајдете облеката која добро ви прилега на вашиот облик на тело и во која се чувствувате добро, самоуверено и комфорно. Ова е можно благодарение на нашето долгогодишно искуство во дизајнирање, кои го изработуваме од врвни материјали во согласност со модните трендови. Дизајните и моделите на ESOTIQ се развиени од искусен тим. За да бидеме комплетни ESOTIQ нуди и своја линија на козметика – парфеми, креми и лосиони кои се неопходни за нега на секоја жена.

Продавниците на ESOTIQ се рај на женственоста, место каде што вие секогаш можете да најдете убава долна облека, специјални понуди и тим кој ви стои на располагање. Третирајте се самите себе како кралици. ALL ABOUT YOU.

„Заљубете се во ESOTIQ. Ние веќе го сакаме вашето тело“ е нивното мото.

Под брендот HENDERSON ќе најдете долна облека прилагодена на потребите и очекувањата на модерниот човек.

„Ние дизајнираме долна облека веќе 20 години, така што гарантирано ќе носите најквалитетни производи. Вас ве интересира удобноста, а нас не интересира и како изгледате во вашата омилена долна облека“, велат од ESOTIQ.

Локацијата е во центарот на Скопје, на приземјето од Градскиот Трговски Центар, од страната која гледа накај паркот „Жена бо-рец“, а во него има огромен асортиман на долна облека по сечиј вкус, како и новата ексклузивна колекција. Затоа не го трошете времето залудно и упатете се кон новоотворениот бутик, каде деновиве ве очекува и попуст до 50%.

„Тајната на успехот е едноставна! Ние го создаваме она во што сме најдобри, вашата долна облека“, додаваат од ESOTIQ.

Esotiq Macedonia – Home | Facebook

Промотивен текст

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This