November 29, 2022, 2:59 pm

Во Скопје фатена девојка со фaлсификувaни банкоти по 500 евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 26.11.2020 во казино во Скопје, М.Ф. пуштила во оптек две фалсификувани банкноти во апоени од 500 евра, со намера да ги размени за денари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This