February 26, 2024, 6:43 pm

Во тетовско е пронајдена уште една нива со канабис

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Нива засадена со канабис најде полицијата во Јанчиште, Тетовско. За два дена ова е втор ваков случај откако ден претходно во Теарце беше најдена нива со стотина стебла канабис.

-Во периодот од 14 до 17 часот, при преземање службени дејствија, полициски службеници од СВР Тетово на место викано „Брешчиња“, атар на Тетовско Јанчиште, во нива пронашле насади од канабис. Извршен бил увид, а насадите биле подигнати за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Тетово.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This