Во Тунис yaпceн cyдиja пopaди пoвpзaнocт co тepopизaм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силите за безбедност на Тунис го ставија во домашен притвор во траење од 40 дена судија Бешир Акреми, кого го обвинуваат за поврзаност со тероризам.

Организациите за човекови права го обвинуваат дека е близок до исламистите и дека крие досиеја поврзани со тероризам, јавија локалните медиуми.

Одлуката против судијата Акреми следеше откако претседателот Каис Саид вети дека ќе води борба против раширената корупција во сите сектори за да ја спаси земјата, откако го разреши премиерот и ја замрзна работата на парламентот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This