Вулин до ЕУ: Како што си ги чувате вакцините само за вас, така чувајте си го и вашето мислење за Србија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ако не можеа или не сакаа да ни испратат вакцини, пратениците во ЕУ не мораат да ни ги испраќаат ниту нивните амандмани, изјави денеска српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин, коментирајќи го амандманот на извештајот на Европскиот парламент за Србија, кој се однесува на случајите со Јовањица, Телеком и Крушик.

-Како што чувале медицинска опрема и вакцини за себе, ги замолувам Европејците своите политички ставови, притисци врз нашето судство и лицемерието да го задржат за себе. Ако не можете да ни го дадете она што ни треба, слободно чувајте си го она што не ни е потребно, рече Вулин.

Во еден од амандманите на извештајот на Европскиот парламент за Србија се наведува барањето на повеќе пратеници за резултатите во случаите Крушик, Јовањица и Телеком.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This