Вулин до Османи: Србија нема да пaднe на колена пред никого

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот Александар Вулин, во врска со тврдењата на претседателот на Приштина дека Србија треба да падне на колена и дека Србите во Косово и Метохија извршиле геноцид, рече дека Србија нема да биде на колена и дека залудни се обидите на земјите кои сакаат да создадат лажна држава на Косово и дека не се заборавени злосторствата на терористите од Косово

Вјоса Османи за германскиот весник „Шпигел“ изјави дека очекува Србија да падне на колена и да ги пронајде изчезнатите.

Министерот за внатрешни работи на Србија рече дека Османи треба долго да клечи пред „жолтата куќа“ и Србите убиени поради трговија со органи, како и другите жртви низ целиот Космет.

Ако Османи имаше образ, како што има стомак, за лагите што ги кажуваше, ќе клечеше пред „жолтата куќа“ и Србите убиени за трговија со органи, пред коските на семејството Столиќ, убиени во Гораждевац, Стари Грац, Ливадице и сите места на егзекуција. Убиени се Срби, Горани, Роми, Бошњак, па дури и албански цивили кои не сакаа да бидат дел од ОВК. Да се верува во лагите на Османи е исто како да се верува дека Албанците кои палеа манастири се борци за христијанството и европски вредности”, рече тој. Вулин.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This