Вучиќ: Стaнав погoлема ѕвeзда од Леброн Џејмс

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во дводневна посета на Турција, а при гостување на емисија на телевизија Пинк од Истанбул зборуваше на повеќе теми меѓу кои и нападите од хрватските медиуми кон него.

„Станав поголема ѕвезда од Леброн Џејмс. И јас сум виновен што му дадов такво име на Вукан. Како не се сетија на името на Данило (другиот негов син н.з), можеби сум го крстил така за да влијаам на хрватскиот престол. И нападот го објавија во најсериозниот весник, внимавајте. Дека на Вукан сум му дал такво име бидејќи тој е првиот син на Стефан Немања, затоа сум сакал да создадам Голема Србија, рече тој и додаде дека Србите се разликуваат од Хрватите по тоа што не сакаат да одредуваат какви имиња некој ќе даде на своите деца.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This