Голема еко акција на градоначалникот на Кисела Вода – Ѓорѓиевски порача, не запираме

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

-Не запираме во намерата целосно да се исчисти Кисела Вода, интензивно сме посветени на тоа.

Денес нашите сезонски работници се на потегот од Драчево до манастирот ,,Св. Руса” во Пеленица.

Тука морам да изразам и благодарност до црквата ,,Св. Спас” што учествуваше во оваа акција и даде своја поддршка за машинското чистење во делот пред гробиштата.

Интервенираме на сите локации каде се забележува отпад, општина Кисела Вода секогаш активно ќе работи на обезбедување чиста животна средина, пишува на Фејсбук градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This