January 30, 2023, 9:20 am

Голема пoлициcka akциja на Плетвар, yaпceни неколкумина – МВР се уште ја чува во тajнocт oпepaциjaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема полициска акција се случува во централна Македонија која започна попладнево околу 17.00 часот. До сега, според неофицијални информации на Инфомакс, уапсени се неколку лица кои биле запрени од страна на полициски службеници на патот Росоман – Плетвар.

Се работи за полициска акција за сузбивање на ланец за производство на трговија со дрога и оружје.

Од МВР засега не сакаат да коментираат во врска со акција, но потврдуваат дека таква акција е во тек и дека се уште не се започнати активностите за вршење на претреси и проверки.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This