February 29, 2024, 10:39 pm

Голема трагедија..: 35-годишен маж го загуби животот во пожар во Побожје – ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 19.12.2021 во 00.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Побожје, општина Чучер Сандево, настанал пожар во куќата сопственост на Т.С.(64).

Притоа, В.С.(35) не успеал да излезе од куќата и починал. Од БППЗ на Град Скопје известуваат дека вo периодот од 00:15 до 03:40 часот, со 5 ПП возила и 16 пожарникари интервенирале на запалена куќа во с.Побожје. Материјалната штета е неутврдена, а опожарени се околу 140 м2.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This